BizPati

 • Ad
 • आज : २०७५ कार्तिक ५ गते
  Headlines :

  बैदेशिक रोजगार प्रतिवेदन, फ्री भिसामा जाने १५ प्रतिशत मात्रै

  संसार न्यूज संवाददाताजेठ ३०, २०७५

  ३० जेठ,काठमाडौं । सरकारले खाडीका ६ राष्ट्र र मलेसिया जाने कामदारका लागि न्यूनतम १० हजार रुपैयाँ तोके पनि कार्यान्वयनमा आएको छैन । नेपाल राष्ट्र बैंकले गरेको एक अध्ययनले न्यूनतम १० हजार भन्दा कम शुल्कमा विदेश जाने कामदार १५ प्रतिशत मात्रै रहेको देखाएको छ ।
  सरकारले २०७२ जेठ २६ गते मलेसिया, कतार, साउदी अरब, संयुक्त अरब इमिरेट्स, कुवेत, बहराइन र ओमान जाने कामदारलाई निःशुल्क भिसा र टिकटको व्यवस्था लागू गरेको थियो । तर, यो नियम लागू भएपछि रोजगारीमा जाने कामदारको लागत घटेपनि पूणरुपमा फ्री भिसा र टिकट कार्यान्वयनमा आउन नसकेकाले बैंकले सार्वजनिक गरेको प्रतिवेदनमा उल्लेख छ ।
  निःशुल्क भिसा र टिकट लागू हुनुपुर्व प्रति कामदार औसत कूल लागत ८६ हजार रहेकामा लागू भएपछि ५१ हजारमा झरेको बैंकको प्रतिवेदनमा छ । आजको अन्नपूर्णपोस्ट दैनिकबाट

  ६३ पटक
  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Ad
  Ad
  Ad
  Ad