BizPati

 • Ad
 • Ad
 • आज : २०७५ आश्विन ६ गते
  Headlines :
  Ad

  जातीय संग्रहालय स्थापना गरिने

  संसार न्यूज संवाददाताआषाढ २, २०७५

   

  २ असार, उर्लावारी, मोरङ । प्रदेश नं १ का मुुख्यमन्त्री शेरधन राईले नेपालमा बसोबास गर्ने १२५ जातजातिको सम्मान र संरक्षण गर्न जिल्लाका पथरी शनिश्चरेमा बृहत् जातीय संग्रहालय स्थापना गर्ने बताएका छन् ।

  आज उर्लाबारी–३ स्थित धिमाल जाति विकास केन्द्रले आयोजना गरेको ‘जातिरी–सिरिजात तथा सांस्कृतिक कार्यक्रम–२०७५’ को समापन गर्दै उनले जातीय सद्भाव कायम गर्न र जातीय पहिचानको जगेर्ना गर्न पथरी शनिश्चरेस्थित भुटानी शरणार्थी बसोबास गर्दै आएको सयौँ बिगाहा जमिनमा संग्रहालय निर्माण गर्ने निर्णय गरिएको बताए ।

  भुटानी शरणार्थी विभिन्न मुलुकमा पुर्नवास भइसकेपछि हाल सो जमिन खाली रहँदै गएको छ ।

  कार्यक्रममा धिमाल समुदायबाट स्थानीय तहको निर्वाचनमा निर्वाचित जनप्रतिनिधि र युुवा समाजसेवी दमक–४ का रकी धिमाल र उर्लाबारीका गायिका रवीना धिमाललाई सम्मान गरिएको थियो । धिमाल समुदायको जात्री पर्व गत वैशाख २ गते शुरु भई आज समापन भएको केन्द्रका महासचिव केदार धिमालले जानकारी दिए । (रासस)

  १०६ पटक
  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Ad
  Ad
  Ad
  Ad