BizPati

 • Ad
 • आज : २०७५ मंसिर १ गते
  Headlines :

  माओको देशबाट आउछ हिन्दुधर्मालम्बीका लागि बार्षिक १ अर्बको जनै

  संसार न्यूज संवाददाताआषाढ २१, २०७५

  २१ असार, काठमाडौं । स्वदेशमा भनेजस्तो रोजगारी नपाइएको भन्दै दैनिक करिब २ हजार युवा बैदेशिक रोजगारीमा गइरहेको देखिन्छ । तर, गहिरीएर सोच्यो भन्यो देशमै अनेक सम्भावना रहेको पनि देखिन्छ । जसमा युवाहरुलाई आकर्षित गर्न सकिएको छैन् ।
  हिमाल, पहाड, तराइका समथर भाग र भीरमा जहाँ पनि उत्पादन हुने मकै, पहाडी कान्लामा फलाउन सकिने कोदो लगायतका कृषिजन्य वस्तु करोडौंको आयात गरिहेको बेला नेपाली सामु एउटा नयाँ तथ्यांक पनि आएको छ । विशेष गरी हिन्दुधर्मालम्बीहरुको शरीरमा नलगाइ नहुने जनै समेत बार्षिक १ अर्बको आयात हुने रहेछ ।
  रमाइलो त के छ भने धर्मलाई अफिम मान्ने विश्व प्रसिद्ध कम्युनिष्ट नेता माओको देश चीनबाट नेपालमा जनै आउने गरेको व्यापार तथा निकासी प्रर्बद्धन केन्द्रको तथ्यांकमा उल्लेख छ ।
  केन्द्रका अनुसार हरेक वर्ष १ अर्ब रुपैयाँको जनै चीनबाट आयात भइरहेको छ । यसैगरी हातमा लगाउने डोरी, कपडा सिउन प्रियोग हुने धागो, सियोलगायत अति सामान्य वस्तु समेत विभिन्न मुलुकबाट आयात हुने गरेको छ । केन्द्रको तथ्यांक अनुसार बार्षिक अर्बौ रुपैयाँको हस्तकला विदेशबाट आयात हुने गरेको आजको राजधानी दैनिकमा समाचार छ ।

  ८१४ पटक
  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Ad
  Ad
  Ad
  Ad