BizPati

 • आज : २०७५ फागुन ८ गते
  Headlines :

  टेलिफोन गर्दा पालोः फोन गर्दा प्रतिमिनेट १० रुपैयाँ शुल्क

  संसार न्यूज संवाददाताआश्विन २६, २०७५

  २६ असोज, काठमाडौँ । हातहातमा मोबाईलले देशभर ल्यान्डलाईन मोबाईलको प्रयोग कम हुदैँ गएको छ । अझ ईन्टरनेटले त एउटै घरको वल्लोपल्लो कोठामा समेत संवाद हुन थालेको छ ।
  तर, हुम्लाको नाम्खा गाउँपालिका स्थित लिमि गाउँका बासिन्दाले भने टेलिफोन गर्न पनि पालो कुर्ने गरेका छन । ‘एउटै फोन छ, जिमि क्षेत्रका तीन गाउँका बासिन्दाले फोन गर्नुपर्छ । पालो कुरेर बस्छौँ’, स्थानीय निमछिरिङ तामाङले भने, ‘त्यो पनि दिउँसो घाम लागेको बेला मात्रै चल्छ । बिहान बेलुका काम गर्दैन ।’
  लिमिमा नेपाल टेलिकमको एउटा भिस्याट फोन छ । त्यसकै भरमा सबैले खबर आदानप्रदान गरिरहेको स्थानीय कोलाप्साङ तामाङले बताए । लिमि क्षेत्रमा तिल, हल्जीर जाङ गरी तीन गाउँ बस्दै आएका छन् । तीनै गाउँमा दुई सय ७५ परिवार बस्दै आएका छन् । तीनै गाउँमा एक एक थान भिस्याट फोन छ । यी तीनै सेटबाट फोन गर्दा प्रतिमिनेट १० रुपैयाँ तिर्ने गरेको स्थानीयले बताए । नयाँ पत्रिका दैनिकमा समाचार छ ।

  १४० पटक
  प्रतिकृया दिनुहोस्