BizPati

 • Janata Bank

 • आज : २०७५ माघ ७ गते
  Headlines :

  नेपालमा सय दरका भारतीय नोटमात्र चल्ने

  संसार न्यूज संवाददातामंसिर २८, २०७५

  २८ मंसिर कठमाडौ । सरकारले २ सय, ५ सय र २ हजार दरका भारतीय नोट प्रयोगमा नल्याउन सर्वसाधारणलाई आग्रह गरेको छ ।भारत सरकारले नेपालमा एक सय दरका नोट मात्रै प्रचलनमा ल्याउन अनुमति दिएकाले २ सय , ५ सय र २ हजार दरका भारतीय नोटलाई नेपालमा प्रचलनमा नल्याउन नेपाल सरकारले आफ्ना नागरिकलाई आग्रह गरेको हो ।

  सन्चारमन्त्री गोकुल बाँस्कोटाले २ सय, ५ सय र २ हजार दरका भारतीय नोट प्रयोगमा नल्याउने निर्णय सरकारले गरेको जानकारी बिहीबार दिएका हुन् । मन्त्रीपरिषद्ले सोमबार गरेका निर्णयहरु सार्वजानिक गर्दै उनले २ सय, ५ सय र २ हजार दरका भारतीय नोटको प्रयोग रोक्नु सरकारको दायित्व र कर्तव्य दुबै भएको बताए । उनले यसबारे तत्काल सार्वजानिक सुचना गरी सर्वसाधाराणलगायत सबैलाई सुसुचित गरिने बताए ।

  हिजो भारत सरकारले नै जारी गरेका नोट चलाएका थियौँ तर नोटबन्दी लगाएपछि उसले नेपालमा चलिआएका कतिपय नोट साटिदिएन, हामीले त्यहीँबाट ल्याएको नोट पनि नसाटिएपछि सचेत हुन पर्ने अवस्था आएको हो,जनतालाई सचेत गराउनु सरकारको दायित्व हो,सन्चारमन्त्री बाँसकोटाले भने । आजको नागरिक दैनिक समाचारमा छ ।

  ७३ पटक
  प्रतिकृया दिनुहोस्