BizPati

 • Janata Bank

 • आज : २०७५ माघ ७ गते
  Headlines :

  कोमामा औषधि लिमिटेड

  संसार न्यूज संवाददातामंसिर २८, २०७५

  २८ मंसिर काठमाडौ । सरकारी स्वामित्वको एक मात्रै औषधि उत्पादन गर्ने नेपाल औषधि लिमिटेड सरकारकै बेवास्तका कारण कोमामा पुगेको छ । २०२९ सालमा स्थापना भएर १२० प्रकारका औषधी उत्पादन गर्दै आएको यो निकाय अहिले चरम आर्थिक संकटमा छ ।

  जसका कारण नेपाल औषधी लिमिटेड अहिले गर्न सक्ने अवस्थामा मात्रै उत्पादन गर्न सक्ने अवस्थामा पुगेको छ ।
  लिमिटेडको हाल डिस्टिल वाटर,जीवनजल ,सिटामोल र ग्लिसिरिन नामक औषधी उत्पादन गरिरहेको छ । जीवनजल मासिक १ लाख प्याकेट , सिछामोल मासिक १० लाख ट्याब्लेट,डिस्टिल वाटर मासिक ४ हजार लिटर उत्पादन हने गरेको छ । तर ,सो उत्पादनले बजार धान्दैन ।
  बजारमा हाल जीवनजल मासिक कम्तीमा ५ लाह प्याकेट , सिटामोल मासिक १ कारोड ट्याब्लेट क्माग छ । यस्तै डिस्टिल वाटर र ग्लिसिरिन अत्यधिक माग छ ।
  विभिन्न समयमा बनेकासरकारले यसको विकास र संवद्धनमा ध्यान दिनुको साटो येग्यता र दक्षताबिना नै आफुनिकटका व्यक्तिलाई नेतृत्वमा पुर्याउनेगरेकाले औष्धी लिमिटेडको अधोगति सुरु भएको हो । आजको राजधानी दैनिक समाचारमा छ ।

  ४९ पटक
  प्रतिकृया दिनुहोस्