BizPati

 • आज : २०७६ बैशाख ६ गते
  Headlines :

  नेपाल सरकारले पक्कै पुनर्विचार गर्नेछ

  हिक्मत थापा,नाइजेरियामाघ २४, २०७५

  गैरआबासिय नेपालीहरु (बिशेषत श्रमिक गैरआबासिय नेपालीहरु) जसको रेमिटेन्सले देशको अर्थतन्त्रले चलिरहेको छ, तिनलाई त्रिभुवन बिमानस्थलमा बाहिरदा होस वा भित्रीदा होस सधै हेयको दृस्टीले व्यबहार गरिन्छ । जसको म आफै पनि समय समयमा भुक्तभोगी रहेको छु ।
  हाल आएर झिटीगुम्टाको नाममा बर्ष भरि पसिना र श्रम बेची स्वदेश फर्कदा ल्याएका सिमित सामान लिमिट तोकेर जफत गरिनु र त्यसैलाई बिक्री गरि आएको सानो आयलाई सरकारको उपलब्धिको रुपमा प्रचार गरिनु दुर्भाग्यपूर्ण भएको छ । स्वदेशमा अबसर नपाएर बिदेशिएका श्रमिक प्रबाशी, जसले ल्याएको आयमा देशको अर्थतन्त्र अडेको छ, तिनलाई दुरस्ताहित र अपहेलित गरिनु आफैमा उदेक लाग्दो बनेको छ ।
  सरकारले बरु तोकिएको सिमा भन्दा बढिको प्रयोजनको सामान ल्याए जफत गर्नुको साटो न्युनतम भन्सार शुल्क लिइ छोडनु उपयुक्त हुन्छ । बिश्वास छ , सरकारले यसमा आफ्नो निर्णय पुनबिचार गर्नेछ । र गैरआबासिय नेपालीहरुको सम्मान गर्नेछ ।

  २९० पटक
  प्रतिकृया दिनुहोस्