BizPati

 • आज : २०७६ बैशाख ९ गते
  Headlines :

  वन्यजन्तु पाल्न, बेच्न पाइने

  संसार न्यूज संवाददातामाघ २८, २०७५

  २८ माघ काठमाडौ । सरकारले वन्यजन्तुको पालन, प्रजनन, मांसाहार, बेचबिखन र विदेश निकासीसमेत गर्न सकिने नीति ल्याएको छ । यसका लागि सामुदायिक, सहकारी र निजी क्षेत्रलाई प्रोत्साहन गरिनेछ । यस्तो प्रावधानसहितको वन निति २०७५ लाई मन्त्रिपरिषद्ले गतसाता स्वीकृत गरेको हो ।

  राष्ट्रिय निकुन्ज तथा वन्यजन्तु संरक्षण ऐन २०२९ को पाँचौ संशोधनमा व्यक्ति वा संस्थाले अनुमति लिएर वन्यजन्तु अध्ययन, अनुसन्धान तथा पालन गर्न सक्ने र सरकारले तेकिएको शुल्क लिएर बीउ प्राणी सिड एनमिल उपलब्ध गराउने उल्लेख छ । त्यस्तो शुल्क कति हुने र कसरी उपलब्ध गराउने भन्ने निक्र्योल राष्ट्रिय निकुन्ज विभागले गर्नेछ ।
  ऐनअनुसार व्यावासायिक रुपमा उत्पादित वन्यजन्तु वा तिनका अंगबाट तयार गरिएका वस्तु उपयोग, बिक्रि वितरण र निकासी गर्न सकिनेछ । सोमबारको कान्तिपुर दैनिक अब्दुल्लाह मियाँ बाट ।

  ९१ पटक
  प्रतिकृया दिनुहोस्