BizPati

 • आज : २०७५ चैत्र ११ गते
  Headlines :

  अष्ट्रेलियामा विद्यार्थी अलपत्र : विवरण नदिनेलाई कारबाही सिफारीस

  संसार न्यूज संवाददाताफागुन ३०, २०७५

  ३० फागुन, काठमाण्डौं । छानविन समितिले अष्ट्रेलियाको इन्स्च्युट अफ विजनेश एण्ड टेक्नोलोजी ( एआइबीटी) मा अलपत्र विद्यार्थीको विवरण नदिने कन्सल्टेन्सीलाई कारबाहीको सिफारीस गरेको छ । दर्ता नै नभएको कलेजमा विद्यार्थी पठाउने शैक्षिक परामर्श दाताहरुले शिक्षा मन्त्रालयद्धारा गठित समितिलाई विवरण उपलब्ध नगराएका हुन् ।
  मन्त्रालयमा दर्ता १ हजार ४ सय ७३ कन्सल्टेन्सी मध्ये २ सय ७५ वटाले मात्रैले विवरण उपलब्ध गराएका छन् । अरु सम्पर्कमै आएनन् । तत्कालिन सहसचिव देवकुमारी गुरागाईँको संयोजकत्वको चार सदस्यीय समितिले एआइबीटिमा अलपत्र विद्यार्थीको समस्या पत्ता लगाउन र समाधान गर्न फागुन १४ गते सार्वजनिक सूचना गरी विवरण मागेको थियो । सरकारी निकायसँग विदेश पढ्न जाने विद्यार्थीको यकिन तथ्यांक छैन । विहिबारको कान्तिपुर दैनिकमा सुदीप कैनीले लेखेका छन् ।

  ६६ पटक
  प्रतिकृया दिनुहोस्