BizPati

 • आज : २०७६ बैशाख ६ गते
  Headlines :

  बिग्रिन थाल्यो हरियो चियापत्ती

  संसार न्यूज संवाददाताबैशाख २, २०७६

  २ वैशाख, विर्तामोड । सधै यो समयमा झापाका चिया बगान बिहानैदेखि मजदुरले भरिभराउ हुन्थे । डोको र ढाकी बोकेर एक नासको ठडिएका चियाका बोटमा उनीहरु लाइन लाग्थे । चियाको मुना टिपिरहेको त्यो दृष्यले चिया बगानलाई आर्थिक मात्र नभई पर्यटकीय क्षेत्रका दृष्टिले पनि राम्रै हुन्थ्यो ।

  पछिल्लो दुई सातादेखि चिया बगान सुनसान छ, मजदुरको आन्दोलनका कारण एकजना चियाका बोट पनि एकनासका देखिन छाडेका छन् भने मुना बढेका छन् । अनि चियाका हाँगा पलाएका छन् । मजदुर आन्दोलनमा लागेर चिया टिप्न छाडेपछि चिया बगानका चिया बिग्रन थालेको छ । । करोडौ मूल्यको हरियो चियापत्ती त्यसै खेर जाँदा चिया क्षेत्रले ठुलो नोक्सानी व्यहोरेको छ । सोमबारको अन्नपुर्ण पोष्टमा रविन भट्टराईले लेखेका छन् ।

  ५८ पटक
  प्रतिकृया दिनुहोस्