BizPati

 • Ad
 • Ad
 • आज : २०७५ आश्विन ६ गते
  Headlines :
  Ad

  दार्जलिङमा चर्किदै गोर्खा जनमुक्ति मोर्चाको आन्दोलन (फोटोफिचर)

  संसार न्यूज संवाददाताजेठ ३०, २०७४

   

  ३०,  जेठ काठमाडौँ । भारतको पश्चिम बंगाल स्थित दार्जलिङमा गोर्खा जनमुक्ति मोर्चाको आन्दोलन चर्किदै गएको छ । गोर्खा जनमुक्ति मोर्चाले छुट्टै गोर्खाल्यान्ड राज्यको माग गर्दै आन्दोलन चर्काउदै लगेको हो । गोर्खा जनमुक्ति मोर्चाका कार्यकर्ताले दार्जलिङमा बन्द लगायतका विरोधका कार्यक्र गरिरहेका छन् ।

  आन्दोलनका कारण हजारौको सङख्यामा स्वेदशी तथा विदेशी पर्यटकहरु अलपत्र परेका छन् । आन्दोलनका कारण एक महिना देखि सरकारी कार्यलयहरु, बैंक तथा वित्तिय संस्थाहरुसमेत ठप्प रहेका छन् । दार्जलिङमा विगत १०० वर्ष देखि गोर्खाल्यान्डको माग हुदै आएपनि केन्द्रीय सरकारले आन्दोलन दबाउदै आएको छ ।

  darjeeling

  gorkhaland  darjeeling तस्बिर  एएफपी

  ५६९ पटक
  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Ad
  Ad
  Ad
  Ad