BizPati

 • Ad
 • Ad
 • Ad
 • आज : २०७४ फागुन ८ गते
  Headlines :
  Ad

  तातोपानीमा डुबुल्की मार्दै विदेशी

  धुवसागर शर्मा भाद्र १५, २०७४

  बेनी (म्याग्दी) । तीन वर्षदेखि जापानबाट पाँच जनाको एक समूह नियमित रुपमा बेनी नगरपालिका ४ स्थित तातोपानी कुण्डमा स्नान गर्न आउने गरेको छ ।

  युट्युब र अनलाइनमा तातोपानी कुण्डका बारेमा जानकारी पाएपछि कुण्ड खोज्दै आएको जापानी टोलीले हरेक वर्ष बुकिंग गरेर तातोपानी कुण्डमा डुबुल्की लगाउँछ र प्राकृतिक उपचारमार्फत स्वस्थ भई आफ्नो देशमा फर्किने गर्छ ।

  देशमा विभिन्न अस्पतालमा उपचार गरेर दिक्क भएका बिरामीको रोजाइमा पर्ने गरेको तातोपानी कुण्डमा जापानबाट १३ तथा भारत र दक्षिण कोरियाबाट २७ जनाले तीन देखि पाँच दिनसम्म बसेर तातोपानीमा डुबुल्की लगाई उपचार गराएको तातोपानी कुण्ड व्यवस्थापन समितिका सदस्य कुमार केसीले बताउनुभयो ।

  “जापानबाट हरेक वर्ष स्नान गर्न भनेर आउनेको संख्या बढेको छ । कुण्डको प्रचारप्रसार गर्न सकेमा थप विदेशीलाई समेत आकर्षण गर्न सकिन्छ” केसीले भन्नुभयो । केसीले तीन महिना अगाडि होटल बुकिंग गरेर आउने गरेका जापानीले त्यहाँको संचारमाध्यममा समेत कुण्डको प्रचारप्रसार गरेकाबताउनुभयो । कुण्डमा नेपाली र विदेशीलाई समान टिकटको व्यवस्था गरिएको छ ।

  “विदेशीलाई पनि एउटै शुल्क लिन गरेका छाँै । विश्वभर रहेका म्याग्देलीलाई त्यहाँ प्रचारप्रसारमा सघाउने गरी योजना बनाइरहेका छौ” कुण्ड व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष वीरेन्द्रमान शाक्यले भन्नुभयो । उहाँले स्नान गर्न आउने विदेशी पर्यटकलाई स्वागतसहित कुण्डका बारेमा जानकारी गराउने गरिएको बताउनुभयो ।

  कुण्डमा एक वर्षका अवधिमा १४ हजार र्ना सयभन्दा बढी बिरामीले स्नान गरेका छन् । कुण्डमा सबैभन्दा धेरै बागलुङ जिल्लाबाट आउने गरेका छन् । पर्वत, मनाङ, मुस्ताङ, कास्की, काठमाडौ, रुपन्देही, चितवन, बाँके, सुनसरीलगायत क्षेत्रबाट आएका बिरामीबाट शुल्क र चन्दाबापत रु ४२ लाख आम्दानी भएको कुण्ड व्यवस्थापन समितिले जनाएको छ ।

  ग्यास्ट्रिक, बाथरोग, ढाड दुखाइ, छाला, सुन्निनु, बज्रनु, मर्किनु, पेट दुखाइ, खाना अरुचिलगायत स्वास्थ्य समस्या भएका बिरामीका लागि तातोपानी कुण्ड प्रकृतिको वरदान बनेको छ । बेनी नगरपालिका, धौलागिरि गाउँपालिकाको मुदी, रघुगंगा गाउँपालिकाको दग्नाम र अन्नपूर्ण गाउँपालिकाको घारलगायत गरी जिल्लाभर करिब एक दर्जन तातोपानी कुण्ड फेला परेका छन् । रासस

  २२४ पटक
  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Ad
  Ad