BizPati

 • Ad
 • Ad
 • Ad
 • आज : २०७४ फागुन ६ गते
  Headlines :
  Ad

  चिनियाँ आकाशमा भारतीय विमान

  संसार न्यूज संवाददातामंसिर २२, २०७४

  २२ मंसिर, बेएजिङ । भारतीय चालकविहिन विमानले बिहिबार चिनियाँ आकाश ‘अतिक्रमण’ गरेको चिनको रक्षा मन्त्रालयले जनाएको छ । विमान सिक्किम क्षेत्रमा दुर्घटनाग्रस्त भएको छ ।
  ीवमान आफ्नो आकाशमा विना अनुमति उडेपछि विरोध गर्न बाध्य भएको चिनियाँ मन्त्रालयले जनाएको छ । ‘ भारतीय विमानले चिनियाँ अनुमतिविना आकाशमा प्रवेश भएको छ र भर्खरै विस्फोट भएको छ’, वेस्टर्न थिएटर कमान्ड, लडाकु दस्ताका उपप्रमुख झाङ सुइले भने । झाङका अनुसार भारतको यो कदम निन्दनिय छ ।
  यसबाट चीनको सम्प्रभूता उल्लंघन भएको भन्दै यसको विरोध गरिएको उनले स्पष्ट पारे । आफ्नो जिम्मेवारी पुरा गदै राष्ट्रिय सम्प्रभूता र सुरक्षाको रक्ष ागर्न तयार रहेको उनको भनाइ छ । चिनियाँ सीमा सुरक्षाबलले विमान भारतीय रहेको पहिचान र पुष्टि गरिसेकेको छ । चीनले आफ्नो आकाशमा अतिक्रमण गरेको प्रति भारत समक्ष विरोध गरेको छ । सिक्किस्मको दोक्लाम क्षेत्रमा चालकविहिन विमान विस्फोट भएको चिनबाट दाबी गरिएपनि यसको भारतीय रक्षा मन्त्रालयले तत्काल कुनै प्रतिक्रिया जनाएको छैन । आजको अन्नपूर्ण दैनिकबाट

  १२८ पटक
  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Ad
  Ad