BizPati

 • Ad
 • Ad
 • आज : २०७५ बैशाख ७ गते
  Headlines :

   ल हेर्नोस् के के रहेछन त बदाम खानुको फाइदा ?

  संसार न्यूज संवाददातापौष २, २०७४

  badamजाडोको मौसम छ, जाडोबाट बच्नका लागि धेरै उपाय अपनाइरहनु भएको छ भने तपाइको जाडो भगाउनका लागि बदामले पनि महत्वपूर्ण भूमिका खेल्न सक्छ । तपाइलाई जाडोबाट बचाउन मात्रै यसले भूमिका खेल्दैन, यसले पेटको क्यान्सर हुने सम्भावनाबाट पनि बचाउने स्वस्थ्यविज्ञहरु बताउँछन् । बदाम खानाले खोकी रोक्न पनि उपयोगी मानिन्छ । यसको नियमित सेवनले पाचन शक्ति बढाउने, भोक नलाग्ने समस्या हटाउन समेत मदत गर्दछ ।

  बदाम खादा त्यसको बाहिरपट्टी रहेको पातलो बोक्रा नखानुनै राम्रो मानिन्छ । बदाम खाएपछि आधाघण्टा पानी नपिउन पनि स्वस्थ्यविज्ञहरु सल्लाह दिन्छन् । बदाम खानाले फोक्सोको क्यान्सर हुने सम्भावनाबाट बच्न सकिन्छ ।

  बदाममा प्रोटिन बढी हुने भएकोले शरीरमा ताकत बढ्नुका साथै शरीरको विकासका लागि पनि सहयोग गर्दछ । बदामले कोलस्ट्रोलका मात्र कम गर्न महत्वपूर्ण भूमिका खेल्दछ । साथै बदामको केही दाना नियमित खानाले अन्य विमार हुनबाट पनि बच्न सकिन्छ ।
  त्यस्तै बदाम खानाले बुढ्यौली पनबाट बच्न सकिने पनि बताइन्छ । यसमा भरपुर मात्रामा पाइने प्रोटीन, चिल्लो, फाइवर, खनिज, भिटामीन तथा एंटी अक्सिडेन्टले अनुहारलाई ताजा बनाउन मदत गर्दछ । साथै यसको तेलले अनुहारको छालामा देखिने रुखोपनलाई पनि बटाउन सकिन्छ ।

  ब्दाममा प्रयाप्त मात्रामा क्याल्सियम पाइने हुनाले हड्डीलाई बलियो बनाउन सहयोग गर्दछ । बदामलाई प्राकृतिक रुपमा सहज तरिकाले पाइने सस्तो फल पनि भनिन्छ । यसमा जो कोहीको पनि पहुँच हुन्छ ।

  दिनहुँ थौरै मात्रामा बदामा खानाले महिला वा पुरुषमा हर्मोन सन्तुलन राख्न सहयोग गर्ने पनि बताइन्छ ।

  २१३ पटक
  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Ad
  Ad