BizPati

 • Ad
 • आज : २०७५ साउन १ गते
  Headlines :
  Ad

  विमारीले औषधि खाए\नखाएको डाक्टरले थाहा पाउने

  संसार न्यूज संवाददातामाघ ८, २०७४

  तपाई विरामी भएर अस्पताल जानु भयो भने डाक्टर नर्सले तपाइको स्वास्थ्यको ख्यालसँगै टाइम–टाइममा औषधि बेडमै पु¥याइदिन्छन् । तर, तपाइ कुनै रोगको नियमीत औषधि खादै हुनुुहुन्छ र कहिलेकाँही औषधि खान बिर्सनु भयो भने अब डाक्टरे थाहा पाउने छन् ।
  अमेरिकामा औषधि ट्रयाक गर्ने क्याप्सुल निकाल्न मन्जुरी दिइएको छ । अमेरिकाको फुड एण्ड ड्रय एडमिनिस्ट्रेशन (एफडीए) ले शरीरमा दवाइको ट्रयाक गर्ने क्याप्सुल निकाल्नका लागि मंजुरी दिएको छ । एबिलिफाइ माइसाइट नामको यस क्याप्सुलको भित्र एक डिजिटल सेन्सर हुन्छ । क्याप्सुल टेन्सन, मानसिक रोग (सिजोप्रेनिया (मानसिक रोग), बाइपोलर र डिसअर्डरसँग जुधिरहेका मानिसहरुलाई खुवाइन्छ । पेटमा रहेको तरल पदार्थसँग मिल्नासाथ क्याप्सुल भित्र रहेको सेंसरले का मगर्न थाल्छ । यदि बिरामीले औषधि खान भुलेमा सेन्सरले हातमा बाँधिएको पेचले अर्लट गर्ने र पेचले यसको जानकारी स्मार्ट फोनको एप पठाउने काम गर्छ ।
  त्यसपछि डाक्टरले यसको जानकारी विरामीका परिवार वा नजकिका साथी तथा नातेदारलाई जानकारी दिन्छन् । उक्त क्याप्सुल जापानको औषधि कम्पनी ओत्सुका फार्मास्युटिकलमा बनाइएको हो ।

  २३४ पटक
  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Ad
  Ad
  Ad
  Ad
  Ad
  Ad