BizPati

 • Ad
 • आज : २०७५ साउन १ गते
  Headlines :
  Ad

  मेडिकल शिक्षा, बाहिरियो २२ अर्ब

  संसार न्यूज संवाददाताफागुन ३, २०७४

  ३ फागुन, काठमाडौं । मेडिकल शिक्षा अध्ययनका लागि पछिल्ला पाँच वर्षमा मुलुकबाट २२ अर्ब रुपैयाँ बिदेसिएको छ । स्वदेशी मेडिकल कलेजमा अध्ययन गर्न पर्याप्त सिट नभएपछि विदेशी मेडिकल कलेज तथा शैक्षिक संस्थामा भर्ना भएका विद्यार्थीबाट उक्त रकम बाहिरिएको हो ।
  सरकारी तथ्यांकअनुसार मुलुकबाट पछिल्ला पाँच वर्षमा चार हजार तीन सय ४६ जना विद्यार्थी एमबीबीएस तथा बीडीएस अध्ययनका लागि विदेश गएका छन् । शिक्षा मन्त्रालयका प्रारम्भिक तथ्यांकअनुसार विदेसिएका एक विद्यार्थीले ५० लाख रुपैयाँ खर्च गर्छन । मेडिकल शिक्षाका लागि बाहिरिएका विद्यार्थीले शिक्षण शुल्कबापत बुझाउने शुल्क अध्ययन गरी शिक्षा मन्त्रालयले २१ अर्ब ७३ करोड रुपैयाँ बाहिरिएको तथ्यांक निकालेको हो ।
  मन्त्रालयका उच्च तथा प्राविधिक शिक्षा महाशाखाका सअसचिव सुर्यप्रसाद गौतमले मेडिकल शिक्षाकै लागि मुलुकबाट हरेक वर्ष ठुलो धनराशी बाहिर जाने बताए । आजको अन्नपूर्ण दैनिकबाट

  १५४ पटक
  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Ad
  Ad
  Ad
  Ad
  Ad
  Ad