BizPati

 • Ad
 • Ad
 • आज : २०७५ आश्विन २ गते
  Headlines :
  Ad

  साल्ट ट्रेडिङमा बैदेशिक अनुदान, डेढ अर्बको ‘सेयर’ घोटाला

  संसार न्यूज संवाददाताबैशाख ४, २०७५

  salt-treading

  ४ बैशाख, काठमाडौं । साल्ट ट्रेडिङ कर्पोरेशन लिमिटेडमा करिब डेढ अर्बको सेयर घोटाला गरिएको खुलासा भएको छ । जापान–भारत सरकारबाट अनुदान प्राप्त १ अर्ब ४० करोड रुपैयाँ सेयरमार्फत घोटाला भएको हो । बैदेशिक सहायता रकमलाई सेयरमा परिणत गर्न निर्देशन दिँदादिँदै कर्पोरेशनले सेयर संरचना नै विगारेर घोटाला गरेको हो ।
  ‘जापानले ९० करोड र भारतले ५० करोड रुपैयाँ नगद अनुदान दिएको थियो, अर्थमन्त्रालयलका एक अधिकारीले भने, ‘उक्त रकमलाई २०६६÷ ६७ मा सेयरमा परिणत गर्न निर्देशन दिए पनि स्वामित्व संरचना नै बिगारेर घोटाला भएको देखिन्छ ।’ कर्पोरेसन्समा हाल सरकारको २१.२८ प्रतिशत र अन्यको ७८.७२ प्रतिशत सेयर छ ।
  साल्ट ट्रेडिङले ४ वर्षयता नाफा गर्दै आएको छ । बार्षिक प्रतिवेदन अनुसार उसले गत आर्थिक वर्ष ७ करोड १५ लाख ४६ हजार रुपैयाँ नाफा गरेको थियो । आजको कान्तिपुर दैनिकबाट

  १५२ पटक
  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Ad
  Ad
  Ad
  Ad