Logo
१५ मंसिर २०७८, बुधबार
     Wed Dec 1 2021
E-paper
  English Edition
   Unicode
Logo

एकीकृत समाजवादीमा सल्लाहकार परिषद् गठन, यी हुन् १३४ सल्लाहकारहरु



काठमाडौँ । नेकपा(एकिकृत समाजवादी) पार्टीले केन्द्रीय सल्लाहकार परिषद् गठन गरेको छ ।

सो पार्टीको हालै सम्पन्न केन्द्रीय समिति तथा स्थायी समिति बैठकले १३४ सदस्यीय केन्द्रीय सल्लाहकार परिषद् गठन गरेको सो पार्टीको अन्तरपार्टी निर्देशन(अपानी)मा उल्लेख छ ।

नेताहरुको कार्यविभाजन गर्नुका साथै पार्टीको आन्तरिक जीवन र राष्ट्रिय राजनीतिमा प्रभाव पार्ने विभिन्न महत्वपूर्ण निर्णयहरू समेत गरेको सो बैठकले उक्त सल्लाहकार परिषद्मा सातै प्रदेश र भारत प्रवासबाटसमेत विभिन्न व्यक्तिहरुलाई राखिएको जनाइएको छ ।

अपानीमा जनाइए अनुसार परिषद्मा मोदनाथ प्रश्रित, लोककृष्ण भट्टराई, विश्वकान्त मैनाली, सुशीलचन्द्र अमात्य लगायतका व्यक्तित्वहरु रहेका छन् ।

यस्तो छ सल्लाहकार परिषद्
१) प्रदेश नं.१ – देवि बहादुर घिमिरे (मोरङ)
२) प्रदेश नं.१ – विष्णु सिवाकोटी (झापा
३) प्रदेश नं.१ – चित्र बहादुर श्रेष्ठ (झापा)
४) प्रदेश नं.१ – देवि बराल (झापा)
५) प्रदेश नं.१ – भीम बस्नेत (मोरङ)
६) प्रदेश नं.१ – प्रा. कृष्ण पोख्रेल (मोरङ)
७ )प्रदेश नं.१ – टेकेन्द्र पोमु (मोरङ)
८) प्रदेश नं.१ – गंगाराम खनाल (ताप्लेजुङ)
९) प्रदेश नं.१ – चन्द्रमान ओनेम (ताप्लेजुङ)
१०) प्रदेश नं.१ – लोक बहादुर धिमाल (झापा)
११) प्रदेश नं.१ – पुण्य खरेल (झापा)
१२) प्रदेश नं.१ – वेदनिधि निराला (झापा)
१३) प्रदेश नं.१ –लोककृष्ण भट्टराई (ओखलढुङ्गा)
१४) प्रदेश नं.१ – डा. शशिधर खनाल (इलाम)
१५) प्रदेश नं.१ – डम्बर बहादुर तुम्बाहाम्फे (ताप्लेजुङ)
१६) प्रदेश नं.१ – दान बहादुर राई (भोजपुर)
१७) प्रदेश नं.१ – एल.बी सुब्बा (इलाम)
१८) प्रदेश नं.१ – टेक बहादुर राई (इलाम)
१९) प्रदेश नं.१ – शंभु शाह (मोरङ)
२०) प्रदेश नं.१ – देवि न्यौपाने (खोटाङ)
२१ प्रदेश नं.१ – राजेन्द्र प्रसाद निरौला (मोरङ
२२) प्रदेश नं.१ –सूर्यवाला राई (इलाम)
२३) प्रदेश नं.१ – नरबहादुर कार्की (इलाम)
२४) प्रदेश नं.१ – हरि पराजुली (इलाम)
२)५ प्रदेश नं.२ – डा. चन्द्रमणी अधिकारी (बुद्धिजीवी)
२६) प्रदेश नं.२ – सोफिया आचार्य (पर्सा
२७) प्रदेश नं.२ – शंकर विश्वकर्मा (रौतहट)
२८) प्रदेश न. २ – पुण्य गौतम (बारा)
२९) प्रदेश न. २ – शीतल झा (धनुषा)
३०) प्रदेश न. २ – राम असिस महासेठ (धनुषा)
३१) प्रदेश न. २ – रामहृदय प्रसाद (धनुषा)
३२) प्रदेश न. २ – रघुनन्दन साह (धनुषा)
३३) प्रदेश न. २ – दुर्गा उपाध्याय (धनुषा)
३४) प्रदेश न. २ – लक्ष्मण मण्डल (सरहा)
३५) प्रदेश न. २ – तेजा चौधरी (पर्सा
३६) प्रदेश न. २ – प्रेम पंजियार (पर्सा
३७) प्रदेश न. २ – राजेन्द्रप्रसाद कलवार (बारा)
३८) प्रदेश न. २ –सकलराम (बारा)
३९) प्रदेश न. २ – छठुप्रसाद यादव (बारा)
४०) प्रदेश न. २ – विक्रम राम (बारा)
४१) प्रदेश न. २ – तेजप्रसाद चौधरी (बारा)
४२) प्रदेश न. २ – रामबाबु यादव (सिराहा)
४३) प्रदेश न. २ – योगेन्द्र यादव (धनुषा)
४४) प्रदेश न. २ – बतहु यादव (बारा
४५) प्रदेश न. २ – शंकर देवकोटा (सप्तरी)
४६) वागमति – मोदनाथ प्रश्रित (काठमार्डाँ
४७) वागमती – विश्वकान्त मैनाली (काठमाडौँ
४८) वागमती – गोपाल थपलिया (चितवन)
४९) वागमती – विष्णु घिमिरे (चितवन)
५०) वागमती – भीम न्यौपाने (काठमाडौं
५१) वागमती – डा. कृष्ण पौडेल (बुद्धिजीवी)
५२) वागमती –सुशीलचन्द्र अमात्य (ललितपुर)
५३) वागमती – मिलन तुलाधर (ललितपुर)
५४) वागमती –सुब्बा लामा (रसुवा)
५५) वागमती – झिल्लु तिवारी (चितवन)
५६) वागमती – विजय सिलवाल (काठमाडौँ
५७) वागमती – मुक्ति पाठक (काठमाडौँ
५८) वागमती – ईश्वरी धिताल (काठमाडौँ
५९ वागमती – कुमार ओझा (काठमाडौँ
६०) वागमती – विष्णु शर्मा (काठमाडौँ
६१) वागमती – बद्रिप्रसाद खतिवडा (मकवानपुर)
६२) वागमती – लक्ष्मणसुन्दर सैंजू (काभ्रे
६३) वागमती मिठाराम केसी (ललितपुर)
६४) वागमती – मिरा थामी (ललितपुर)
६५) वागमती – धनबहादुर कार्की (रामेछाप)
६६) गण्डकी – मोहनबहादुर के.सी. (स्याङ्जा)
६७) गण्डकी – कु.टेकु नेपाली (स्याङ्जा)
६८) गण्डकी – गुमानसिंह थापा (स्याङ्जा
६९) गण्डकी – ऋषिकेश घिमिरे (लमजुङ)
७०) गण्डकी – लिलाधर सापकोटा (लमजुङ)
७१) गण्डकी – मातृका खनाल (लमजुङ)
७२) गण्डकी – रामबहादुर अधिकारी (तनहू
७३) गण्डकी – भोजराज भट्टराई (नवलपुर)
७४) गण्डकी – दलबहादुर गुरुङ (कास्की)
७५) गण्डकी – हरि पौडेल (कास्की
७६) गण्डकी – कृष्णमान श्रेष्ठ (गोर्खा
७७) गण्डकी – रज्मदिन मिया (गोर्खा
७८) गण्डकी – मदनकाजी श्रेष्ठ (कास्की)
७९) लुम्बिनी – केशरमणि पोखरेल (परासी)
८०) लुम्विनी – रामचन्द्र अधिकारी (परासी)
८१) लुम्विनी – हिरा नेपाल (पाल्पा)
८२) लुम्विनी – लेखनाथ पोख्रेल (पाल्पा)
८३) लुम्विनी – बुद्धिसागर अधिकारी (बर्दिया)
८४) लुम्विनी – रामचन्द्र आचार्य (रूपन्देही)
८५) लुम्विनी – रामचन्द्र भट्टराई (रूपन्देही)
८६) लुम्विनी – भवानी शंकर सापकोटा (रूपन्देही)
८७) लुम्विनी – महेश चौधरी (दाङ)
८८) लुम्विनी नारायण आचार्य (दाङ)
८९) लुम्विनी – दामोदर अधिकारी (दाङ)
९०) लुम्विनी – तिलक केसी (दाङ)
९१) लुम्विनी – नेब बहादुर डाँगी (रोल्पा)
९२) लुम्विनी – शोभाराम भण्डारी (प्युठान)
९३) लुम्विनी – मानसिंह डाँगी (रोल्पा)
९४) लुम्विनी – महेन्द्रराज शर्मा (बाँके
९५) लुम्विनी – डिल्ली प्रसाद अर्याल (बर्दिया)
९६) लुम्विनी – धर्मदत्त अधिकारी (बर्दिया)
९७) लुम्विनी बाबुराम पाण्डे (पाल्पा)
९८) लुम्विनी – बुँद राना (रूपन्देही)
९९) लुम्बिनी – दुधनाथ गुप्ता (नवलपरासी)
१००) लुम्बिनी – विनोद मैनाली (बाँके
१०१) कर्णाली – दा दामोदर सर्मा (सल्यान)
१०२) कर्णाली – टोप बहादुर चन्द (सल्यान)
१०३) कर्णाली – प्रेमा अधिकारी (सल्यान)
१०४) कर्णाली – अमर हमाल (जाजरकोट).
१०५) कर्णाली – राम प्रसाद महत (डोल्पा)
१०६) कर्णाली – गोविन्दराज रोकाय (डोल्पा
१०७) कर्णाली – धनञ्जय फडेरा (हुम्ला)
१०८) कर्णाली – डबले रोकाया (हुम्ला)
१०९) कर्णाली – चन्दु बुढा (मुगु
११०) कर्णाली – तोयनाथ योगी (जुम्ला)
१११) कर्णाली – शान्ता शाही (जुम्ला)
११२) कर्णाली – देविराम आचार्य (कालिकोट)
११३) कर्णाली – केशर सिंह माझी (दैलेख)
११४) कर्णाली – देवेन्द्र विसी (सुर्खेत)
११५) कर्णाली – यज्ञ ढकाल (सुर्खेत)
११६) कर्णाली – दीर्घ गुरुङ (सुर्खेत)
११७) कर्णाली – तारा देवकोटा (सुर्खेत)
११८) कर्णाली – बम बहादुर पुन (रुकुम पश्चिम)
११९) कर्णाली – वीरभान पूरी (रुकुम पश्चिम)
१२०) कर्णाली – तुलाराज विष्ट (कालिकोट)
१२१) सुदुर पश्चिम – डा. प्रेम कुँवर (अछाम)
१२२) सुदुर पश्चिम – रेवन्त कुँवर (अछाम)
१२३) सुदुर पश्चिम – अमृतादेवी खड्का (अछाम)
१२४) सुदुर पश्चिम – लोक विक्रम थापा (कञ्चनपुर)
१२५) सुदुर पश्चिम – तारासिंह बिष्ट (कञ्चनपुर)
१२६) सुदुर पश्चिम – तनुकलाल चौधरी (कञ्चनपुर)
१२७) सुदुर पश्चिम – नन्दादेवी धामी (दार्चुला)
१२८) सुदुर पश्चिम – नील प्रसाद तिवारी (कैलाली)
१२९) सुदुर पश्चिम – महेसदत्त भट्ट (कञ्चापुर)
१३०) सुदुर पश्चिम – प्रताप तिरुवा (कञ्चनपुर)
१३१) सुदुर पश्चिम – कविन्द्र बहादुर चन्द (कञ्चनपुर)
१३२) भारत प्रबास – विष्णु पौडेल
१३३) भारत प्रबास – विष्णु गिरी
१३४) भारत प्रबास – मुक्ति ढकाल

एकीकृत समाजवादीका ३३५ नेताहरुलाई कार्यविभाजन, कसलाई के जिम्मेवारी ?

प्रदिप नेपालले पाए एकीकृत समाजवादीमा जिम्मेवारी

सुरेश कार्कीलाई बनाइयो प्रदेश कमिटीको अध्यक्ष

सुष्मा राई बनिन् केन्द्रीय सदस्य, पाइन् सुनसरी जिल्ला सहइञ्चार्ज


यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

काठमाडौं । नेकपा (माओवादी केन्द्र)का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले राजा महेन्द्रको प्रसंशा गर्ने नेकपा

चितवन । नेकपा (एमाले)को १०औँ राष्ट्रिय महाधिवेशनले जिल्लाका दुई उपाध्यक्षसहित १० जनालाई केन्द्रीय समितिमा

सउल । दक्षिण कोरियामा पनि कोभिड–१९ को नयाँ भेरियन्ट ‘ओमिक्रोन’ फेला परेको छ ।

काठमाडौं । तत्कालिन नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) भित्र विवाद सिर्जना हुँदै गर्दा तेस्रो पंक्तिमा